Психологія кольору та що означають кольори в інтер'єрі. Значення кольорів в психології

кольори в інтер'єрі Психологія кольору. Який краще обрати для кожної із кімнат?

Психологія кольору. Який краще обрати для кожної із кімнат?

Незалежно від кольору, який Ви виберете для свого приміщення, майте на увазі, що освітлення цієї кімнати буде мати дуже значний вплив на те, як виглядатиме та сприйматиметься будь-яка кольорова гамма. І ніщо не впливає на яскравість будь-якого кольору так, як природне світло. Мансардні вікна допоможуть впустити більше природного світла до вашого будинку, ніж Ви, можливо, вважали, і навіть значно покращити енергоефективність Вашого будинку.

Підбираючи колір для мансарди, необхідно знати, як ті чи інші кольори діють на нервову систему людини, які почуття і відчуття викликають. Колір може впливати на самопочуття, працездатність, сон і навіть поведінку людини. Психологія кольору якраз і вивчає, як людина сприймає і ідентифікує кольори. І ці знання при підборі кольору для мансарди вам обов’язково знадобляться.

Відомо, що кольори в інтер’єрі, а точніше їх правильне поєднання, можуть виправити дефекти приміщення, наприклад, візуально підняти стелю, «розсунути» стіни, створити відчуття простору або, навпаки, зменшити кімнату, додати тепла чи прохолоди. Також потрібно враховувати, що на мансарді можна влаштувати будь-яку з кімнат. А який колір підійде для приміщення, буде залежати в тому числі від його призначення.

Який же колір обрати для кожної з кімнат?

  • Білий

Розслабляє і заспокоює. Означає свіжість і молодість. Робить приміщення візуально просторішим і чистішим. Має безліч відтінків, тож ви обов’язково знайдете «той самий». Підходить для вітальні і спальні. Для дитячої кімнати чи кухні краще використати більш яскраві кольори в інтер’єрі.

  • Синій

Заспокоює, покращує продуктивність. Поєднується практично з будь-яким додатковим кольором. Часто використовується для оформлення вітальні. Темні відтінки можна використовувати тільки в добре освітлених кімнатах, інакше вони будуть здаватись занадто похмурими і викличуть почуття смутку. Блакитна гамма – популярне рішення для оформлення дитячої кімнати.

Психологія кольору

  • Жовтий

Значення кольорів в психології для відтінків жовтого – це життєрадісність, щастя. Достатньо подивитись на кімнату, оформлену в відтінках жовтого, як настрій миттєво покращується. Колір підходить для будь-якої кімнати. Особливо актуальний для погано освітлених приміщень. Чудово виглядає в компанії з зеленим, бежевим, світло-коричневим кольором.

  • Зелений

Розслабляє і заспокоює після важкого дня. Психологія кольору асоціює цей колір з природою. Підходить для спальні, вітальні і дитячої кімнати. В світлих кімнатах можна використовувати темніші відтінки зеленого, в той час як в темних вони заборонені. Занадто велика кількість зеленого може пригнічувати нервову діяльність, тому його обов’язково потрібно розбавляти іншими кольорами.

  • Червоний

Якщо вивчати значення кольорів в психології, то ви дізнаєтесь, що червоний колір – це енергія і навіть агресія. Він підходить для тих приміщень, де потрібно збадьоритись. Частіше за все це кухня, їдальня. Активні люди можуть обрати такий колір для вітальні чи спальні. Непоганий варіант – пофарбувати в червоний вхід до будинку, коридор. Таким чином можна справите враження на гостей і налаштувати їх на активне проведення часу. «Пригасити» червоний колір можна білими або світло-сірими відтінками штор, килима, меблів, предметів декору.

  • Помаранчевий

Помаранчеві кольори в інтер’єрі асоціюються з енергією. Цей колір викликає збудження і ентузіазм. Підходить для тих же кімнат, що й червоний.

Значення кольорів в психології

  • Фіолетовий

Колір, який підходить творчим особистостям. Він балансує між теплим червоним спектром і холодним синім. З ним важко працювати, особливо з темним фіолетовим, який здатен пригнічувати нервову систему. Фіолетовий добре поєднується з білим, бежевим, сірим, коричневим і індиго.

  • Коричневий

Це благородство, спокій, розслаблення. Чудовий вибір для вітальні. Колір добре поєднується з сірим, бежевим, білим, пастельно-зеленим, а особливо з золотим кольором. Розкішно коричневі, шоколадні відтінки виглядають в кімнатах з гарним денним освітленням, в той час як недолік світла може призвести до того, що коричневі кольори втратять свою розкіш і красу.

  • Чорний

Психологія кольору зовсім не каже, що чорний – це похмуро. Колір асоціюється з елегантністю, інтелігентністю, таємницею. Щоб підтримати його в інтер’єрі можна використати хромовану фурнітуру, срібні аксесуари і глянцеві або матові поверхні. Чорний підходить для віталень, кухонь, стильних ванних кімнат.

Багато в чому колір залежить від освітленості кімнати. При різному освітленні той самий колір може справляти різноманітне враження. Показати всю свою красу він може лише при достатньому денному освітленні. Марно сподіватись отримати яскравий колір в темній мансарді. Якщо саме цього ви прагнете, то задумайтеся над встановленням більшої кількості мансардних вікон.

Контакти

Телефон: 0 800 5050 20